5 نکته که باید هنگام توسعه استراتژی فروش به خاطر بسپارید

5 نکته که باید هنگام توسعه استراتژی فروش به خاطر بسپارید

دنیای فروش، دنیایی رقابتی است و گاهی اوقات باید برای بدست آوردن مدال طلا باید بجنگید…

یکی از مهم‌ترین اهداف هر کسب‌وکار، ایجاد یک استراتژی فروش است که درواقع به فروش بیشتر کمک می‌کند. بااین‌حال، موفقیت در این زمینه به‌راحتی به دست نمی‌آید. در عوض، بسیاری از کسب‌وکارها برای بستن قرارداد و باقی ماندن در صدر صنعت خود در تلاش هستند.

اگر کسب‌وکار خود را در این وضعیت ناخوشایند مشاهده کرده‌اید، کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای تغییر آن انجام دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی برای فروش بیشتر ایجاد کنید.

مطمئن شوید که آن‌ها را به‌منظور بهبود کسب‌وکار خود اجرا می‎کنید.

 

1) احساس فوریت را ایجاد کنید.

اولین چیزی که هنگام تلاش برای فروش بیشتر باید با آن شروع کنید، ایجاد احساس فوریت است. مشتری یا افرادی که می‌خواهید به آن‌ها بفروشید باید احساس کنند که اگر امروز تصمیم به بستن قرارداد نداشته باشند چیز خاصی را از دست خواهند داد.

برای ایجاد این نوع شرایط می‌توانید چند کار انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، تعیین یک قیمت ویژه برای مدت‌زمان محدود، ممکن است به تشویق مشتری شما برای تصمیم‌گیری کمک کند. ارائه الزامات بهتر برای تأمین مالی یا ارائه قرارداد خدمات ممکن است توجه آن‌ها را جلب کند.

2) آنچه را که می‌گویید به حداقل برسانید.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از فروشندگان مرتکب می‌شوند این است که در حین تلاش برای فروش، زیاد صحبت می‌کنند. این مسئله به‌ویژه در مورد فروشندگانی که تازه‎کار و کم‎تجربه هستند، صادق است. در عوض، یک توضیح قانع‌کننده کوتاه با کمترین صحبت ممکن ایجاد کنید.

با پرهیز از صحبت کردن زیاد، نشان خواهید داد که یک فروشنده سرسخت نیستید. پس‌ازآن مشتری این فرصت را خواهد داشت که خودش محصول یا خدمات شما را بشناسد نه اینکه حواسش را به حرف‌های شما پرت کند. به یاد داشته باشید، اگر پس از ارائه پیشنهاد خود به صحبت ادامه دهید، احتمال اینکه مشتری را از خرید منصرف کنید، بسیار بیشتر از فروش محصول به او است.

3) محصول خود را بشناسید.

شما باید مطمئن شوید که محصول خود را می‌شناسید (آن را خوب می‌شناسید).  مشتری شما احتمالاً سوالات زیادی در مورد محصول دارد و شما باید مطمئن شوید که پاسخ آن‌ها را می‌دانید. اگر شما به‌اندازه کافی با محصول آشنا نیستید، این امر می‌تواند بر روی خود محصول منعکس شود و مشتری را برای خرید آن مردد کند. با داشتن اطلاعات درباره محصول، احتمال فروش شما بسیار بیشتر است.

همچنین، هنگامی‌که سؤالات از طریق ایمیل، پیامک یا پست صوتی ارائه می‌شود، بهتر است در اسرع وقت به سؤال پاسخ دهید. اگر می‌توانید، سعی کنید در عرض چند دقیقه به تماس مشتری پاسخ دهید. تحقیقات نشان داده که این کار شانس یک فروشنده را برای موفق شدن در فروش افزایش می‌دهد.

4) یاد بگیرید که بر هرگونه اعتراض نسبت به فروش غلبه کنید.

در فروش، عمده‌ترین مانعی که باید بر آن غلبه کنید، اعتراض‎هایی است که مشتریان را از خرید و شما را از فروش باز می‌دارد. باید با اعتراض‎های رایج خرید و نحوه غلبه بر آن‌ها آشنا شوید. این ویدیوی سریع را در مورد این موضوع تماشا کنید که در آن من 9 اعتراض رایج و نحوه غلبه بر آن‌ها را بیان می‌کنم.

5) زمان نهایی را بپرسید.

درحالی‌که خریدار تصمیم خود را می‌گیرد، شما باید همیشه با او بمانید. هنگامی‌که آن‌ها را در فرآیند تصمیم‌گیری خود رها می‌کنید، این باعث می‌شود آن‌ها نسبت به محصول شک کنند و آن‌ها را برای خرید آن مرددتر می‌کند. در عوض، سعی کنید تا حد امکان با آن‌ها بمانید، این به شما کمک می‌کند نشان دهید که به محصول اطمینان دارید و در مورد آن آگاهی دارید. اگر نه گفتند (از خرید منصرف شدند)، فوراً تسلیم نشوید. در عوض، سعی کنید که توضیح در مورد محصول را با آن‌ها ادامه دهید تا بتوانید قبل از خارج شدن از فروشگاه دوباره از آن‌ها درخواست کنید که محصول شما را بخرند. قبل از اینکه و بعد از اینکه مشتری گفت نمی‌خواهد با شما معامله کند (از خرید منصرف شده)، میز مذاکره را ترک کنید، مطمئن شوید که برای بار آخر از او سوال کرده‌اید که آیا واقعا از خرید منصرف شده است. به‌طور طبیعی، شما نمی‌خواهید یک سوال را چندین بار بپرسید، اما پرسیدن به شیوه‌ای متفاوت بسیار موثر است.

فروش را ببندید (نهایی کردن فروش)

این چند راه است که می‌توانید شانس خود را برای فروش افزایش دهید. گنجاندن آن‌ها در استراتژی کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند تا در هنگام فروش، میزان موفقیت بالاتری داشته باشید که درنهایت باعث افزایش و درآمد شرکت شما می‌شود. آن‌ها قطعاً مواردی هستند که باید هنگام ساختن استراتژی فروش خود در نظر بگیرید.

 

خوشبختانه، اگر در نهایی کردن فروش با مشکل مواجه هستید، من یک کارت جنگی از 23 تکنیک مختلف نهایی کردن فروش دارم که می‌توانید در تمام ارائه‌های فروش خود از آن‌ها استفاده کنید. برای دریافت رایگان روی بنر زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *