چهار گام برای طراحی استراتژی فروش موفق و موثر

چهار گام برای طراحی استراتژی فروش موفق و موثر

 

 

  • گام اول : تحلیل اطلاعات فروش

پیش از شروع فرایند طراحی استراتژی فروش باید متوجه شوید که کارکنان فروش چگونه اطلاعات را جمع‌آوری می‌نمایند. باید متوجه شوید که فروشندگان شما چه اطلاعاتی را علیه رقبا در اختیاردارند. به هر صورت در زمان معرفی محصول باید بدانند که محصولات و خدمات رقبا چه مشکلی و یا مزایایی دارند، در این حالت می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود فروشندگان بیابید. اکنون باید مشکل موجود در حوزه جمع‌آوری اطلاعات را کشف نموده باشید.

 

 

  • گام دوم : تعیین لیست اولویت‌های فروش

باید از تمام داده‌ها، ابزار، تجربیات و مهارت‌های سازمان در جهت تعیین لیست اولویت‌های فروش برای اثرگذاری هرچه بیشتر بر درآمد استفاده نمایید. لیست باید بر اساس ارزش و سختی کار باید تهیه شود.

 

 

  •  گام سوم : طرح یک برنامه 

این قسمت بیشتر در خصوص توانایی رهبری مدیریت عالی سازمان است. استراتژی اجرایی سازمان در اینجا پررنگ می‌شود. باید به صورت مشخص و شفاف دست به تعیین اهداف کلان، اهداف کوتاه‌مدت، برنامه ارتباطی ، شاخص‌ها و مالکیت‌های تصمیم گرفته شود. این یک نقشه مسیر برای تشخیص راه‌ درست و دستیابی به نتایج صحیح است.

 

 

  • گام چهارم  : شروع یک برنامه فروش

برنامه از روی کاغذ باید به عرصه حضور بیاید. اهداف را با کارکنان به اشتراک گذاشته‌اید و تاثیر این اهداف بر ذینفعان را مشخص و معرفی نموده‌اید. این اولین گام برای برقراری ارتباط سازمان با دیگران و پذیرفتن شدن برنامه‌های توسط افراد خارج از سازمان است.

 

 

 

طراحی استراتژی فروش ( تدوین استراتژی فروش ) پایه و اساس موفقیت فروش است ، زمانی که مدیر فروش قصد ارائه برنامه فروش را دارد، در اصل به دنبال طراحی استراتژی فروش سازمان است. آیا در سازمان شما برنامه فروش وجود دارد ؟ آیا در سازمان شما طراحی استراتژی فروش توسط فردی خبره صورت پذیرفته است ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *